Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama yapının hem dış görünüşünü güzelleştirdiği gibi, hemde ısı yalıtımı açısından son derece önemlidir.

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri

Mantolama malzemeleri  içinde en çok popüler olan EPS, yani genleştirilmiş polistren köpüktür.  EPS köpük teknik özellikleri olan bir malzemedir. Sudan, nemden, sıkıştırmadan ve güneş ışınlarında etkilenmez. Isı yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında, yapının ısı dengesini korur. Aşırı soğuma ve aşırı ısınmanın önüne geçerek ciddi manada ısı tasarrufu sağlar.

Diğer malzemeler ise XPS ve Taş yünü diye adlandırılan malzemelerdir. XPS’nin ham maddesi de polistrendir. Ekstrude Polistren malzemeleri, levhalar halinde üretilen ve ısı iletkenlik değeri düşük olan iyi bir ısı yalıtımı malzemesidir.

Taş yünü ise hem ısı, hem de ses yalıtımı sağlar. Son derece kaliteli bir malzemedir. Birçok kaya çeşidinin eritilerek ve çeşitli katkılarla meydana gelen mineralli bir yün çeşididir. Alevlenmeye karşı en dayanıklı üründür. Her işi ehline yaptırmak makbuldür. Siz de eşten dosttan öğrendiğiniz kadarıyla yetinmeyin binanızı kime mantolama yaptıracağınızı iyice araştırın.

Bu o firmanın çok kaliteli iş yaptığı veya köklü bir firma olduğu anlamına gelmez. Örneğin mantolama şirketleri Şanlıurfa, Şanlıurfa mantolama, veya  dış cephe mantolama firmaları Şanlıurfa, gibi sonuçlar arattığınızda önünüze bir çok firma çıkacaktır.

Bu noktada Hazarlar Yapı İzolasyon olarak onlarca referanslarımızı inceleyebilir ücretsiz keşif fırsatımız ile binanız için dış cephe keşfi  için iletişime geçebilirsiniz.